Peter Weyland – zakladatel Weyland Corporation z Promethea

Peter Weyland se narodil v Indickém Bombaji, roku 1990 matce, oxfordské profesorce mytologie a otci, geniálnímu inženýrovi.

Ve věku 14 let, byl Peterovi udělen patent na metodu syntetické průdušnice, postavené výhradně na synteticky modifikovaných kmenových buňkách. Jednalo se o jeho již dvanáctý registrovaný patent.

V roce 2015, necelé tři roky později od založení firmy Weyland Corporation, vydělal své první miliardy díky využívání obnovitelných zdrojů energie, získaných po instalaci solárních panelů, které se dokázaly pohybovat v oběžné rovině Země, výhradně při axiálním naklonění, a tak trvale napodobovat letní slunovrat.

Peter Weyland

10. prosince 2017, byl Peter Weyland poctěn Nobelovou cenou za vědu pro svou mimořádnou práci na projektu, který naprosto eliminoval hrozbu globálního oteplování.

Dne 4. února roku 2023 získal další Nobelovu cenu, tentokrát za lékařství – dokázal nalézt lék na rakovinu.

7. ledna roku 2024, pak Weyland vyrobil svého prvního moderního androida, první prototyp svého druhu, který nazval jménem David.

Společnost Weyland-Yutani později, mimo teraformace planet (heslo „Bulding better worlds“), vytvořila také první dýchatelnou atmosféru mimo naši Zemi a zejména v pozdějších letech se vyznačuje především tím, že se neostýchá využít jakékoliv příležitosti k získání Xenomorpha, respektive Vetřelce, k výzkumu nových biologických zbraní.