Vetřelec – Warrior (Soldier)

Warrior, nebo-li česky Válečník, známý také jako Soldier – Voják, je primární útočná kasta druhu Xenomorph XX121 a jako taková je téměř jistě nejpočetnější kastou xenomorfní existence. Jedná se o velmi inteligentního a nebezpečného protivníka. Dokonce i v době svého skonu je Warrior nebezpečný, protože jeho tlakový krevní oběh způsobí, že jeho kyselá krev potřísní nepřítele i na poměrně velkou vzdálenost.

Warrior je charakteristický vzpřímenou postavou, výškou přes 2 m a tmavou barvou kůže, obvykle černou, někdy s hnědými nebo modrými barevnými podtóny.

Warrior vždy pochází z lidského hostitele a je v podstatě bipedální, ačkoli je známo, že se často pohybuje i na všech čtyřech, zejména při pohybu po kolmých zdech nebo stropech, což je jedna z vlastností, jíž byl obdařen. Je extrémně agilní a s vysokou rychlostí a mnohdy i trpělivostí, je schopen procházet větracími otvory.

Mezi další jeho významné vlastnosti patří schopnost skákat. Je také poměrně zdatným plavcem, umí se velmi rychle pohybovat i pod hladinou.

Warrioři jsou zdánlivě ještě silnější než tzv. Droni (Alien Big Chap), jsou schopni zvedat své protivníky do vzduchu s vynaložením jen minimálního úsilí a ve skupinách mohou rozbít i kovové tlakové dveře. Další z jejich vlastností je odhodlanost a také houževnatost. Je známo, že někteří pokračovali v boji nebo se alespoň snažili bojovat i po ztrátě končetin.

Hlava Warriora je pokryta hřebeny, jenž zvyšují její pevnost a odolnost, což mu umožňuje její použití jako zbraně. Segmentovaný ocas je zakončen hrotem čepelovitého tvaru, který lze využít nejen jako zbraň, ale také jako pohon pod vodou. Zatímco Droni mají na rukou prsty, Warrioři disponují typickými pařáty, které jsou lépe uzpůsobené k boji z blízka.

K průlomu obrany a podmanění své kořisti, obvykle využívají přímé útoky a útoky ve skupinách – využívají tak početní převahu. Tato strategie chování sice často vede k poměrně vysokým ztrátám, ale přináší s sebou zřetelné psychologické výhody, zejména pokud jde o morálku protivníka.

Předpokládá se, že tyto útoky nejsou projevem nižší inteligence, protože Warrioři mají vysoce vyvinutou schopnost plánovat a přizpůsobovat se. Důkazem jejich vysoké inteligence je například schopnost přerušovat energii do určitých oblastí kolonie, nacházet chyby v obraně svých protivníků a úspěšně se dostat ke svým obětem, kteří jsou v plné pohotovosti (film Vetřelci: Aliens).

Warrior mimo výše zmíněné, vykazuje také vysokou míru agrese a napadá všechny formy života, které nejsou xenomorfní a s nimiž se setká. V mnohých případech se zdá, že někteří Warrioři jsou inteligentnější, než jejich „bratři“ a ve skupinách pak mohou působit jako vůdci, což nahrává teorii, že míru inteligence a některé další vlastnosti Xenomorpha, ovlivňuje jeho hostitel, respektive hostitelská DNA.

Dlouho se předpokládalo („teorie Jamese Camerona“), že Warrioři a Droni jsou ve skutečnosti stejná kasta Vetřelce, a že rozdílnost v jejich vzhledu je známkou stárnutí a zralosti.  V současnosti však mnohé napovídá tomu, že Warrior a Drone jsou dvě rozdílná evoluční stádia.