Kolonie Hadlyeho naděje (Hadley’s Hope)

Hadleyho naděje byla lidská teraformingová, výzkumná a hornická kolonie založená na měsíci LV-426 v roce 2157. Osada byla spolufinancována Správou extrasolární kolonizace a společností Weyland-Yutani a do roku 2179 udržovala stálou populaci 158 kolonistů. Poté se však stala místem velkého napadení Vetřelci, které nakonec zničilo celý komplex.

Hadleyho naděje byla do značné míry sestavena z prefabrikovaných modulárních konstrukcí a přinejmenším část obytných ploch osady byla postavena z materiálů recyklovaných z prvních lodí, které kolonisty přivezly.

Jako teraformující kolonie, bylo jejím hlavním úkolem osídlení měsíce a zajištění dalšího provozu a údržby nedalekého zařízení pro zpracování atmosféry. Byla pojmenovaná podle svého zakladatele Curtise Hadleyho a sestávala zejména ze zaměstnanců Společnosti a jejich rodin. Správcem kolonie byl Al Simpson.

Navzdory dýchatelné atmosféře, vytvořené atmosférickým výměníkem, byl povrch měsíce stále poměrně nepříjemným místem, vystaveným divokým větrům a bouřím, a většina osadníků tak měla tendenci zůstavát především uvnitř.

Samotná kolonie byla soustředěna kolem operačního centra, malého zdravotního zařízení v hlavní budově a baru určeného k rekreaci, situovaného v jedné z odlehlých struktur. Byla zde také garážová zařízení pro údržbu vozového parku Daihotai Tractors a dalších vozidel. K ochraně před bezútěšným větrem, který téměř neustále na měsíčním povrchu zuřil, byla postavena velká zeď, avšak pouze u jedné její strany.

Osada byla propojena přímo s atmosférickým výměníkem pomocí podzemního tunelu, který umožňoval pohyb mezi oběma místy, aniž by se kolonisté museli potýkat s bouřemi a větrem venku.

Návrh kolonie vytvořil z předběžných náčrtků Jamese Camerona Ron Cobb. Ten také v počátku navrhl rozdělení kolonie do tří základních okrsků: hlavního komplexu, „pohraničního města“, a zařízení pro zpracování atmosféry, které jsou téměř neustále obklopeny bouřkou.

Kromě plné velikosti, byly pro různé záběry vytvořeny modely také v měřítku 1/6 a 1/50. Jako jejich součást bylo vybudováno také nesčetné množství miniaturních vozidel.

Stejně jako loď Nostromo ve Vetřelci (Alien), byl vnitřek kolonie (skládající se z operačního sálu, laboratoře, spojovacích průchodů a hlavní chodby) zcela propojen a postaven jako jednotný celek. Opakování prvků bylo ve výstavbě klíčové, zejména v dlouhém hlavním koridoru.

Pro účely tvorby některých interiérů produkce zakoupila výrobky z nedaleké firmy pro vstřikování. Stěny hlavního koridoru byly z velké části postaveny ze zadních panelů televizorů CRT. Počítače, které byly viděny v hlavní operační místnosti, pocházely od společnosti British Airways, která v té době modernizovala své systémy na letišti Heathrow. Po vyplacení zlatých součástí počítačů nepožadovali jejich vrácení a poskytli tím tvůrcům filmu bonus – při útočné scéně mohly být pyrotechniky zničeny.

V rozšířené verzi filmu Aliens, kde kolonisté pracují venku, jsou na přání Jamese Camerona oblečeni v jasných barvách a to z praktických důvodů: „Lidé, pracující venku na měsíci s temnou a turbulentní atmosférou, by jistě nosili světlé oblečení, které by tak umožnilo jejich případnou snažší lokalizaci.“, říká režisér James Cameron.